Evse

<
>

BOSCH DWK065G20T SERİE | 4 EĞİMLİ DAVLUMBAZ

Ürün Puanı: 0.0/10 (0 oylama)

ücretsiz kargo 1-7 işgünü içinde kargoya verilecektir
Fiyat : 1533.00 TL
% 18 KDV dahil : 1809 TL
Kazancınız : 362 TL
% 20 İndirimli Fiyat : 1447 TL
Sepet Ekle
Sepet Ekle
Lütfen bekleyinÜrün sepete ekleniyor...

Duvar tipi davlumbaz: duvara monte edilen davlumbaz mutfağınızı planlamanız için size özgürlük verir.

Mağazamızdan sipariş vermeden önce, stok kontrolü için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
Bu ürün için henüz bir yorum yazılmamış.
Ürün
İsim ve Soyisim
Telefon
Mesajiniz

DAVLUMBAZ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Davlumbaz mutfak içindeki duman ve kokunun iç mekana ve mutfak içinde yoğun olarak yayılmaması için dumanı ve kokuları toplayıp bacaya vermeye yarayan bir çıkıntı özelliği bulunan elektrikle çalışan cihazdır. Davlumbaz genellikle mutfaklarda ocak veya fırınların üzerinde bulunur. Pişen yemeklerin kokusunun anında toplanması prensibi bu konumlandırmada etkili olmuştur. Davlumbaz artık her evin olmazsa olmazı durumuna gelmiştir. Davlumbazlarda birçok çeşit, marka ve renkte modeller vardır; her geçen gün de yenileri piyasaya sunulmaktadır. Davlumbaz seçerken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır.

Davlumbaz seçerken tüketicilerin en çok dikkat ettiği konuların başında davlumbazlardaki tasarım ve estetiğin ön planda olduğu görülmektedir. Mutfaklar için davlumbaz çok yer kaplamamakla birlikte en önemli öğelerden biridir. Ayrıca Davlumbaz dış panellerinin cam kanatlı olup olmaması veya tamamen paslanmaz çelik olup olmaması konusu tüketicilerin diğer dikkat ettikleri konudur.  Bu konu da estetik bakış açısıyla ilgilidir. Ayrıca temizik açısından da bu iki seçenekten biri seçilmektedir. Bunun dışında en önemli konulardan biri de şüphesiz çekiş gücüdür; mutfakların büyüklüklerine göre davlumbaz seçimi yapılmalıdır ve çekiş gücü düşük olan bir davlumbazın büyük bir mutfakta işlevsel olmayacağının unutulmaması gerekir.

Çok büyük mutfaklar için mutlaka800 metreküpve daha üstü çekiş gücü olan davlumbazlar seçilmelidir. Eğer mutfak 12 metrekareden büyükse o zaman da 500 metreküplük bir davlumbaz yeterli olacaktır. Türkiye’de mutfakların genellikle 12 metrekareden daha küçük olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle500 metreküpaltında çekiş gücüyle çalışan davlumbazlar en yaygın olarak satılan davlumbazlardır

Davlumbaz seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da aydınlatma konusudur. Bazı davlumbazlar holojen aydınlamalı olurken bazılarıysa mum tipi aydınlatmalı olmaktadırlar. Bu iki aydınlatma arasındaki seçimde yine estetik nedenlere bağlı olarak yapılmaktadır. Daha çok holojen tip aydınlatmalı modeller seçilmelidir. Ve bu tarz modellerin seçilmesine dikkat etmek gerekir çünkü; bu tip aydınlatma, ocak veya fırının da şık bir görünümde olmasını desteklemektedir.

Davlumbaz seçilirken ses seviyesinin 50 desibel ve altı olmasına dikkat etmek gerekir, bu seviyenin altında olduğunda ses rahatsız edici düzeyde olmayacaktır.

Kayıt esnasında kullandığınız E-Posta adresini aşağıdaki kutucuğa yazıp, gönder butonuna tıklayın.

Yeni şifre değiştirmeniz ile ilgili talimatlar size mail olarak gönderilecektir.

Kayıtlı E-Posta Adresiniz
güncel haber