Evse

<
>

BOSCH TDS4070 SERİE 4 EASYCOMFORT BUHAR İSTASYONLU ÜTÜ

Ürün Puanı: 0.0/10 (0 oylama)

Ücretsiz Kargo 1-7 İşgünü İçinde Kargoya Verilecektir.
Fiyat : 1067.00 TL
% 18 KDV dahil : 1259 TL
Kazancınız : 252 TL
% 20 İndirimli Fiyat : 1007 TL
Sepet Ekle
Sepet Ekle
Lütfen bekleyinÜrün sepete ekleniyor...

Ek ürün bilgileri

Mağazamızdan sipariş vermeden önce, stok kontrolü için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
Bu ürün için henüz bir yorum yazılmamış.
Ürün
İsim ve Soyisim
Telefon
Mesajiniz

Ütü satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Ütünün gücü
Ütünün gücü belli bir sıcaklığa ne sürede ulaştığıyla ölçülür. Watt değeri ne kadar yüksekse ütünün gücü o kadar fazladır demektir. Hızlı ütü yapmak ve kıyafetlerin daha kolay açıklması için Watt değeri 2000-2400 olan ütüler tercih edilmelidir.

Ütünün buhar basıncı 
Hızlı ve kolay ütü yapmak ancak buhar gücü yüksek ütülerle olur. Buhar kıyafetlerin kumaşıyla doğrudan ilgilidir. Keten, jean, ipek gibi zor kumaşlar için buhar basıncı ve gücü yüksek ütüler seçilmelidir. Sentetik kumaştan çok kıyafetiniz varsa yüksek buhar gücü ütünün enerji tüketimini dolayısıyla maliyetini arttıracaktır. 
Ayrıca şok buhar açılmayan, zor kumaşlar için geliştirilmiş bir özelliktir. Ne kadar yüksekse ütüleme hızı da o kadar artar. Şok buhar özelliği için ütülerin  dakikada 90-150 g/dk arasında buhar gücü olması tavsiye edilir. Zor açılan kumaşlardan kıyafetleriniz çoksa siz de şok buhar özellikli bir ütü tercih edebilirsiniz.
 

Ütünün tabanı 
Ütü yaparken ütünün kumaşa yapışmasını ve kumaşın parlamasını engellemek için ütü tabanı çok önemlidir. Seramik taban, kumaşın yapışmaması, parlamaması ve ütünün kolayca hareket etmesi açısından en iyi ütü tabanıdır.Teflon tabanlı ütüler ise kumaşın yanmasını, sararmasını engeller ve kumaşın üzerinde kayarak kolay bir ütü deneyimi sağlar. Çelik tabanların ısıyı eşit şekilde dağıtması ve kumaş üzerindeki kayganlığının yüksek olmasına rağmen kullanımı oldukça zordur çünkü kumaşın yanma riski yüksektir. Ayrıca çelik taban kolaylıkla çizilebilir.  Ayrıca tabandaki gözenek sayısı oldukça önemlidir. Ne kdar fazla gözenek varsa o kadar çok buhar çıkacağından ütü hızlı bir şekilde yapılır.

Ütü satın almanın püf noktaları

Hızlı ütü yapmak isteyenler buhar gücü yüksek ütü almalı.

Çok ütü yapılan evler için buhar kazanlı ütüler, ütü yapma sıklığı daha seyrek olanlar için normal buharlı ütüler tercih edilmeli. 

Ütünün anti-drip özelliği olması önemlidir. Böylece kıyafetlerin lekelenmesi engellenmiş olur.

Ütünün kirece karşı koruyucu özellikle olması kullanım süresini uzatır. Ayrıca ütünün kireçlenmesini engellemek için içme suyunu kaynatıp soğutabilirsiniz.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için mağazalarımızdan ya da online müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kayıt esnasında kullandığınız E-Posta adresini aşağıdaki kutucuğa yazıp, gönder butonuna tıklayın.

Yeni şifre değiştirmeniz ile ilgili talimatlar size mail olarak gönderilecektir.

Kayıtlı E-Posta Adresiniz
güncel haber