Evse

<
>

BOSCH MUM9YX5S12 MUTFAK MAKİNESİ

Ürün Puanı: 2.0/10 (1 oylama)

Ücretsiz Kargo 1-7 İşgünü İçinde Kargoya Verilecektir.
Fiyat : 4055.00 TL
% 18 KDV dahil : 4785 TL
Kazancınız : 957 TL
% 20 İndirimli Fiyat : 3828 TL
Sepet Ekle
Sepet Ekle
Lütfen bekleyinÜrün sepete ekleniyor...

Yeni ince ve zarif tasarımıyla OptiMUM. Dahili tartısı, SensorControl Plus özelliği ve 1500W ile her seferinde kusursuz sonuçlar.

Ek ürün bilgileri

Mağazamızdan sipariş vermeden önce, stok kontrolü için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
Bu ürün için henüz bir yorum yazılmamış.
Ürün
İsim ve Soyisim
Telefon
Mesajiniz

Mutfak Şefi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak şefleri, hamur yoğurma, yumurta çırpma ve karıştırma gibi özellikleriyle aşçıların hayatına girerek işini kolaylaştıran profesyonel mutfak aletleridir. Bu pratik mutfak aletleri sayesinde özellikle aşçı ve pastacıların mutfakta geçirdikleri vakitte kısaldı. Kısa zamanda büyük işler çıkarılmaya başlandı. Zamanla çok amaçlı olarak gelişen bu hamur karma makineleri farklı imkanlar da sunmaya başladı ve yaygınlaştı. Birçok işlemi tek bir makinede halledebiliyor olmak kadar rahatı tahmin ederiz ki yoktur. Bu geniş hazneli mutfak şefleri, en uğraşılması zor yemekleri yapma cesareti kazandırıyor. Her geçen gün bir yeni özelliğini keşfettiğimiz bu aletlerin maharetlerini saymakla bitiremeyiz.

Kasa Kalitesi
Her bir mutfak şefi belli özellikleriyle birbirinden ayrışır. Ancak doğru ürünü seçmek için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus var. Öncelikle üründe kullanılan malzemenin çelik kasa oluşu ilk kullandığınız dakikadan itibaren fark edilir bir etki bırakacaktır. Plastik malzemelerdeki gibi ilerleyen yıllarda soyulup dökülmüyor, dolayısı ile daha sağlıklı ve uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor.

Dişli Kalitesi
Bir diğer önemli konu da kasanın içinde yer alan dişlilerin kalitesidir. Plastik dişli ve çelik dişli olarak farklı modeller vardır. Plastik dişli olan modeller yoğun kullanıma uygun değildir. Daha çok ev kullanımı için uygun olan bu modelleri diğer modellere göre daha düşük fiyat seçeneklerinde bulabilirsiniz. Fakat otel, kafe, lokanta gibi işletmelerin mutfağında kullanacaksanız, çelik dişli modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çelik dişli olmasının artısı ise yoğun kullanımlarda kırılma gibi sorunla karşı karşıya getirmeyecek olmasıdır.

Motor Gücü
Mutfak şefinin cinsine göre hızları 300 ile 2000 watt arasında değişiyor. Profesyonel kullanımlar için 1000 watt üzerindeki modeller yeterli olacaktır. Evde kullanmak için alıyorsanız 2000 watt gücündeki mutfak şeflerini almanız ise gereksiz olacaktır. 3 ve ya 6 kademeli devir tuşu bulunan mutfak şefini, çoğu kez en hızlı devire getirmeye ihtiyacınız kalmayabilir.

Karıştırma Haznesi
Genelde 5 ile 8 litre arasında değişen hazne kapasiteleri işinizi görecektir. Fakat unutmamanız gereken önemli bir nokta var. 5 litrelik bir haznede 3 litre, 8 litrelik haznede ise en fazla 6 litrelik malzeme koyup karıştırabilirsiniz. Daha fazla koyarsanız malzemeniz dışarıya taşacaktır. Seçiminizi yaparken bunu dikkate almanız gerekli. Ayrıca bazı modellerin haznelerinde ise tutma sapı bulunmaktadır. Her ne kadar sapı olmayan haznelerden çok fazla bulunmasa da bunu da gözden kaçırmayınız. Böylelikle mutfakta hızlı bir şekilde yemek ve pastalar hazırlamanız daha kolay hale gelecek.

Cam Blender
Genellikle profesyonel hamur karma makinelerinde cam blender bulunmuyor olsa da bazı tam teşekküllü mutfak şeflerinde cam blender görebilirsiniz. Ev kullanımı için üretilen mutfak şeflerinde tercih edilen cam blender, artık bazı profesyonel mutfak şeflerinde de yer almaktadır. Bu sayede cihazınız ile içecek ve smoothie gibi karışımlar hazırlayabilirsiniz.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için mağazalarımıza gelebilir ya da online müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kayıt esnasında kullandığınız E-Posta adresini aşağıdaki kutucuğa yazıp, gönder butonuna tıklayın.

Yeni şifre değiştirmeniz ile ilgili talimatlar size mail olarak gönderilecektir.

Kayıtlı E-Posta Adresiniz
güncel haber