Evse

<
>

BOSCH WTY88860TR HOMEPROFESSİONAL KURUTMA MAKİNESİ - ISI POMPALI 8 KG A+++

Ürün Puanı: 10.0/10 (1 oylama)

Ücretsiz Kargo 1-7 İşgünü İçinde Kargoya Verilecektir.
Fiyat : 6631.00 TL
% 18 KDV dahil : 7825 TL
Kazancınız : 1565 TL
% 20 İndirimli Fiyat : 6260 TL
(Stokda Yok) Sepet Ekle
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
Bu ürün için henüz bir yorum yazılmamış.
Ürün
İsim ve Soyisim
Telefon
Mesajiniz

Her ne kadar icat edilme tarihi 1850’li yıllara dayansa da kabul etmek gerekir ki çamaşır kurutma makinesi belki de son 10-15 yılda evlerimize girmeye başlamış bir ürün. Pek çok kişi hala eski, bilindik yöntemlerle çamaşırlarını evinin bir köşesinde kurutmayı tercih etse de, bazılarımız bunu vakit kaybı olarak görüyor; ki bu konuda haklılar. Nevresim takımları, havlular gibi geniş hacimli eşyalarımızın kurumasını beklemenin zorluğu göz önünde bulundurulduğunda, özellikle çalışan insanlar için bu makinelerin kullanımı oldukça önemli hale geliyor. Bir de akabinde gelen ütü yapma sürecini de düşündüğümüzde zaten yeterince vakit alan çamaşır yıkama işlemi koca bir angaryaya dönüşüyor. Peki, diyelim ki tüm bu yorucu ve boğucu işlerden kurtulmak için bütçemizden bir miktar ayırıp bir çamaşır kurutma makinesi almaya karar verdik. E her alışverişin de bir inceliği var. O zaman, “Çamaşır kurutma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusu karşımıza çıkıyor.

1. Konumlandırma

 

İlk olarak eğer bir çamaşır kurutma makinesi aldıysanız onu evinizde yerleştireceğiniz yeri de kararlaştırmış olmanız gerekir. Çünkü makinenizi nereye koyacağınız ne tür bir çamaşır kurutma makinesi almanız gerektiğini belirleyebilir. Biraz daha açmamız gerekirse bacalı çamaşır kurutma makinesinden bahsettiğimizi söyleyebiliriz. Bacalı çamaşır kurutma makineleri için makinenizi koymayı düşündüğünüz yerde baca bulunması gerekmektedir. Bu makineler çamaşırlarınızı kuruttuktan sonra çıkan buharı dışarıya atacak şekilde tasarlanmışlardır.

Eğer bu baca sistemini kuramazsanız dışarı atılamayan buhar makinenizin içine yönlendirilecek ve makinenizin içerisindeki diğer parçalara da zarar vererek makinenizin ömrünü kısaltacaktır. Buna alternatif olarak yoğuşmalı çamaşır kurutma makinesi modellerini düşünebilirsiniz. Yoğuşmalı çamaşır kurutma makineleri çıkardıkları buharı makinenin içinde yoğunlaştırıp sıvı hale getirerek tekrar kullanmak üzere üretilmişlerdir. Eğer evinizde bu buharın çıkışını sağlayacak bir yapı yoksa yoğuşmalı makineleri tercih etmenizi öneririz.

Ayrıca bu makinelerin kapakları tıpkı çamaşır makinelerinde de olduğu gibi oldukça geniş açılı olacak şekilde açılabilmektedir. Dolayısıyla çamaşır kurutma makinesinin yeri için evinizin bir köşesini ayırmayı planlıyorsanız bu da sizin hareket kabiliyetinizi oldukça kısıtlayacaktır. Son olarak eğer çamaşır kurutma makinesini çamaşır makinenizle aynı markadan almayı tercih ederseniz, bunları üst üste koymanız çok kolay olacaktır, zira pek çok marka bu yöntemin kullanılacağını öngörerek üretimi buna göre yapmaktadır.

2. Enerji Tüketimi

 

Çamaşır kurutma makinelerinin az enerji tükettiğini söylemek doğru olmayabilir ancak bunu yeni nesil A sınıfı çamaşır kurutma makinesi modellerini tercih ederek en aza indirebilirsiniz. Bu elbette makinenin fiyatına da yansıyacaktır ama uzun vadede düşünüldüğünde karlı çıkacağınız kesin.

Ayrıca enerji tüketimini kontrol altında tutmak için büyük kapasiteli çamaşır kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz. Böylece tek seferde birçok çamaşır kurutabilirsiniz. Unutmayın ki nevresim takımlarını ve battaniyelerin hepsini kışın birkaç saatte kurutmak hepimizin işine gelir. Eğer eviniz çok kalabalık değilse ve boşuna büyük kapasiteli makineleri her seferinde çalıştırmak istemiyorsanız akıllı nem sensörüne sahip makineleri de tercih edebilirsiniz. Böylece çamaşırlarınız için en uygun olan süreyi ve kuruluk derecesini ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte enerji tasarrufunu maksimum düzeye çıkartmak için yarıdan daha boş çamaşır kurutma makinesini çalıştırmamanızda fayda var.

3. Havalandırma Özelliği

Havalandırmalı çamaşır kurutma makinesi çamaşırlarınıza sıcak hava üflemeden onları sadece havalandırır. Böylece çok sigara içilen bir ortamda bulunduysanız ve çamaşırlarınızı yıkamaya vakit bulamadıysanız, bu özellik sayesinde çok vakit kaybetmeden çamaşırlarınızı havalandırarak kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte çamaşır kurutma makinenizin zaman ayarlaması özelliğinin olmasına da özen göstermenizi önermek isteriz. Zaman ayarlı çamaşır kurutma makineleri sayesinde siz evde yokken de ayarladığınız bir saatte makinenizin çalışmasını sağlayabilir ve sandığınızdan daha çok vakit tasarruf edebilirsiniz.

4. Sessiz Çalışma

Çamaşırlarınız, çamaşır makinesinden çıktıktan sonra yarım saat içinde kuruyor, çamaşır askılığınız yer kaplamıyor, zamandan tasarruf ediyorsunuz… Hepsi iyi hoş da, her gün yarım saat boyunca kafa şişen bir çamaşır kurutma makinesi aldıktan sonra ne anladınız bu işten? Çamaşır kurutma makinesi satın almadan önce ne kadar ses çıkardığı ile ilgili yetkili bayiisinden bilgi almakta fayda var.

5. NSF Sertifikası

Çamaşır kurutma makinelerinin yalnızca çamaşır kurutma özelliğinin değil, aynı zamanda ev-içi bakterileri de öldürme özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz? Bu özelliğe sahip makineler NSF Sertifikası’na sahip olur. Bu sertifikaya sahip çamaşır kurutma makineleri çamaşırlarınızın makineden çok daha hijyenik ve güvenli çıkmasına yardımcı olur. Sertifikaya göre standartları karşılayan makinelerin bakterilerin yüzde 99.9’unu öldürdüğünü belirtmiş olalım.

 

Kayıt esnasında kullandığınız E-Posta adresini aşağıdaki kutucuğa yazıp, gönder butonuna tıklayın.

Yeni şifre değiştirmeniz ile ilgili talimatlar size mail olarak gönderilecektir.

Kayıtlı E-Posta Adresiniz
güncel haber